Co możesz zrobić – jeśli chcesz uratować swój związek przed rozpadem?

Konflikty to nieunikniona część naszego życia, jeśli chcemy coś osiągnąć, ponieważ jeszcze taki, który by każdemu dogodził, się po prostu nie urodził. Czasami jednak może być już za późno, i nie jest tu ważne to, jak odpowiednio to rozegrasz, związek i tak chyli się ku końcowi. Jak więc uratować swój związek przed rozpadem?

Zastanów się

Czasami pójście na kompromis z partnerem po prostu nie jest możliwe, dlatego tutaj mamy zazwyczaj dwie opcje. Albo przyparcie partnera do ściany, albo ignorowanie tematu, i na przykład zamiast seksu ,,na zgodę” zacząć ignorować partnerkę, i oglądać nagie laski z internetu. Bo kto bogatemu zabroni. Obie opcje w większości przypadków zwiastują koniec związku, ale przynajmniej zawsze można próbować jeszcze to naprawić – jednakże obie strony muszą tego chcieć.

Kłamstwo oznacza upadek

Jeśli twój partner zacznie kłamać, to wiesz że już jest po związku, ale na początku rozmowy lepiej jest dobitnie podkreślić, że ta rozmowa zadecyduje o dalszym losie waszego związku. Jeśli się uda, to świetnie, jeśli jednak nie -to szykuj się na rozstanie. Najlepszym sposobem na rozmowę jest traktowanie siebie jak kogoś kogo znamy długo, ale nie mamy z nim (no bo przecież w tym momencie nie mamy, czyż nie) uczuć do siebie nawzajem. Ale głowa do góry, skoro raz udało się wam wzniecić płomyk miłości, to czemu nie spróbować zacząć od nowa? Przecież nikt wam nie broni, pójść znowu na randkę, porozmawiać o czymś nowym w swoim życiu, zainteresować się swoim partnerem na nowo – starać się go zobaczyć w innym świetle, bądź nawet i spróbować czegoś innego w łóżku? W wielu parach zdarza się tak, że partnerzy nie mają dopasowanych do siebie charakterów. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu, jest próba porozmawiania ,,na spokojnie” oraz bez emocji, choć jak wiadomo nie zawsze się to niestety sprawdza. Zdarza się również i tak, że uczucie po prostu wygasło i partnerzy nie widzą sensu aby starać się ponownie je rozpalić, dlatego też taki związek niestety ale za niedługo prawdopodobnie się rozpadnie. Czasami uratowanie takiego związku jest po prostu niemożliwe, dlatego też nie ma sensu dłużej tego ciągnąć. Wiadomo – brzmi to całkiem brutalnie, w końcu był taki czas, że nie widzieliśmy świata poza tą osobą. Jednakże im szybciej zmienimy daną sytuację, tym większa szansa na to, że wyjdziemy z tego rozpadającego się związku w miarę bez szwanku.