Co zrobić, kiedy rozstanie z naszym partnerem bardzo nam doskwiera?

Rozstanie się z partnerem to bardzo ciężki cios dla naszego serca. Szczególnie w czasie, kiedy na zewnątrz panuje pandemia. Często też potrafi to nas pozbawić radości z naszego życia. Jak więc się nie załamywać w czasie rozstania?

Przejdź pięć stopni żałoby 

Po zakończeniu związku z drugą osobą każdy człowiek przechodzi przez pięć stopni żałoby. Na początku jest to niedowierzanie, następnie złość, negocjacje, depresja a na samym końcu akceptacja tego, co się zdarzyło. W końcu stanie w miejscu potrafi wyrządzić nam więcej szkody niż pożytku, i im wcześniej będziemy w stanie to zrozumieć, tym lepiej dla nas. Jeżeli z powodu rozstania się wpadniemy w depresję, bądź też się po prostu poddamy, to koniec końców odbije się to na naszej psychice i ją uszkodzi, dlatego też mimo iż boli, lepiej jest postarać się przejść przez ten ciężki okres z podniesioną głową. Kilka dni po rozstaniu na pewno będziemy się czuć zdruzgotani (o ile oczywiście zależało nam na tym związku). Nie potrafimy w końcu zrozumieć, że to już ,,koniec” – oraz co też z nami się dzieje i dlaczego, nagle ze ,,szczęśliwego związku” jesteśmy singlem. W takim wypadku jednakże musimy zmusić się do tego, aby spróbować unormować swoje życie. Nawet jeśli znaczyłoby to, że zaczniemy nałogowo oglądać filmy porno. Pewnie, zajmie nam to trochę czasu, ale jeśli się przyłożymy, to z pewnością nam się to uda.

Daj sobie czas

 Wymaga to sporej odwagi, chęci, oraz wytrwałości. Dodatkowo jeśli kochaliśmy tą osobę bardzo mocno, to rozstanie jest tym bardziej tragiczne w skutkach dla naszego serca, ale nie możemy sobie pozwolić na całkowite schowanie się za maską normalności. Najlepszą taktyką na to jest rygorystyczne podejście, zajmowanie się czymś ciągle, tylko po to aby nie myśleć o swoim ex, mimo że oczywiście te myśli będą nas nawiedzać przez długi czas.

Znieś to z honorem

Usuń ze swojego życia wszystkie przedmioty, które przypominają ci o partnerze. Co prawda może ci to nawet zająć lata, z racji tego że niektórych przedmiotów nie da się tak łatwo pozbyć, ale na pewno jeśli już to osiągniesz, to poczujesz ulgę. Napisz też na kartce papieru, co ci leży na sercu oraz co myślisz – następnie przeczytaj to – i spal. Eksperci z dziedziny psychologii przestrzegają przed powrotem do byłego partnera, z racji tego że ludziom bardzo ciężko jest się zmienić, a my tak naprawdę będziemy ranić siebie nawzajem jeszcze bardziej. Lepiej jest po prostu zapomnieć o tej osobie, na pewno przez pewien czas będzie nas to bardzo bolało, ale nadejdzie taki dzień, kiedy pojawi się ktoś nowy, w którym będziemy mogli zakochać się na całe życie.