Czym jest chemseks?

Coraz bardziej popularnym wśród młodzieży staje się tak zwany ,,chemseks” – na czym on polega? Jakie zagrożenia za sobą niesie? Tego dowiecie się już za moment!

Czym jest chemseks?

Jak uprawiać chemseks?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, chemseks jest coraz częściej uprawianym rodzajem seksu wśród młodych osób. Aby doszło do chemseksu, przed stosunkiem jeden lub obojgu partnerów zażywa substancje psychoaktywne, a następnie uprawia seks. Naturalnie czasami zażywają nie tylko jedną substancję, czasami nawet dwie lub trzy.

Jakie substancje są najczęściej używane podczas chemseksu?

Substancje, które najczęściej są używane podczas tego rodzaju seksu to :

– metaamfetamina

– mefedron,

– kokaina

– amfetamina

-stymulanty

– marihuana

Seks przy użyciu tych środków psychoaktywnych, podobnie jak w przypadku alkoholu i innych antydepresantów może być groźny dla naszego zdrowia. W końcu mówimy o substancjach, które szybko mogą wywołać poważne szkody dla zdrowia, więc nic dziwnego, że co pewien czas zdarzają przedawkowania i utraty przytomności, które zazwyczaj kończą się śmiercią.

Jakie są oznaki tego, że ktoś uprawia chemseks?

Pierwszą oznaką tego, że ktoś uprawia chemseks jest że taka osoba zaczyna zaniedbywać kontakty ze znajomymi i przyjaciółmi. Taką dość banalną, kolejną przyczyną jest utrata przytomności w związku z przedawkowaniem, co zazwyczaj kończy się wizytą na intensywnej terapii. Ludzie w różnych momentach zauważają, że mają problem. Niektórzy na wczesnym etapie, inni dopiero wtedy, gdy sytuacja rzeczywiście jest bardzo poważna, przez co zazwyczaj bardzo ciężko im zaprzestać tego precederu.

Co zrobić, jeśli nasz partner chce uprawiać chemseks?

Przede wszystkim, jeśli zależy nam na jego zdrowiu postarać się odwieść go od tego pomysłu, bądź też zrezygnować z seksu z nim całkowicie. Możemy również nic nie robić, jeśli nam na nim nie zależy, chociaż jest to dość niepoprawne moralnie. Próba uświadomienia partnera o konsekwencjach zażywania takich substancji jest zazwyczaj zbywana, jednakże mimo to, jeśli nam na nim zależy, to warto jest próbować.