Dlaczego rozstania sprawiają że jesteśmy lepszymi ludźmi?

Może i to dość niezbyt delikatne stwierdzenie, jednakże – tak, rozstania czynią nasz lepszą wersją siebie – ponieważ coś się teraz w naszym życiu zmienia, przez co musimy stawić temu czoła. Jednakże jakie są powody ku temu, że uważamy że rozstania czynią nas lepszymi ludźmi?

Ciężko jest być silnym

Jeśli kochaliśmy tą osobę ,,bardzo bardzo” to rozstanie jest tym bardziej tragiczne w skutkach dla nas, ale nie możemy się zatrzymać, ponieważ to może być szkodliwe dla nas. Musimy cały czas starać się być lepszym człowiekiem każdego dnia i w miarę możliwości wyrzucić byłego partnera z naszego umysłu, cały ten czas który z nim spędziliśmy, jak również i wspomnienia o seksie i mimo że te myśli będą nas nawiedzać przez długi czas. Stanie w miejscu nie jest tak naprawdę żadną opcją, i im wcześniej będziemy w stanie to zrozumieć, tym lepiej dla nas. Nigdy nie możemy sobie pozwolić na to, aby się poddawać, ponieważ może się to odbić na naszej psychice i ją mocno uszkodzić, a o wiele łatwiej jest zapobiegać niż leczyć, nieprawdaż?

Zadbaj o to, aby twoje uczucia były odpowiednio wyrażone

Wyrzuć to z siebie, wyrzuć wszystkie rzeczy od swojego byłego partnera (te związane z porno również). Usuń wszystko co przypomina ci o nim/niej. Napisz na kartce papieru, co ci leży na sercu odnośnie twojego byłego partnera, następnie przeczytaj to na głos i zniszcz. W ten sposób nic nie będzie ci przypominało o tej osobie, przez co te bolesne wspomnienia nie będą nawiedzać cię tak często.

Czas leczy rany

Powrót do ,,siebie” nie jest łatwy, a wiele osób również strzela sobie w przysłowiową stopę już na starcie, myśląc sobie, że każdy będzie chętny na to, żeby wejść z taką osobą w relację, ale kiedy jednak nikt nawet nie mrugnie okiem w naszym kierunku, zniechęcamy się i rezygnujemy z powrotu. Dlatego też musimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ okazja dopiero może się nadarzyć za kilka dni, miesięcy bądź i nawet za kilka lat. Oczywiście wydaje się to długo, ale jeśli nie jesteśmy ze sobą na tyle szczęśliwi, aby samemu egzystować a randkowanie traktować jako ,,dodatek” – to nie ma co na razie szukać.

źródło: sexblog24.pl