Dlaczego tak trudno jest znaleźć prawdziwą miłość?

915

Wiele osób nie zauważa tego, że tak naprawdę przechodzimy swoistą ,,rewolucję seksualną” – stare standardy związków odchodzą do lamusa, a nowe tak naprawdę jeszcze są w powijakach. Ciężko  rozeznać się w aktualnej sytuacji, dlatego też dziś przedstawimy Ci to, co musisz wiedzieć o tym, dlaczego akurat znalezienie prawdziwej miłości może być dla Ciebie dużym wyzwaniem.

Nie zawsze da się oprzeć związek na zdrowych podstawach

Związek, w którym partner może zaspokoić swoje potrzeby seksualne, zawsze będzie silny i trwały, a osoby w tym związku nie będą dążyć do zaspokojenia swoich pragnień przez osoby trzecie, ponieważ wszystko, czego oczekują, będzie zapewnione we własnej sypialni. W porównaniu z parami, które nie angażują się w tę aktywność, pary, które chcą odbyć stosunek seksualny, często czują się bardziej atrakcyjne w oczach swoich bliskich. Ostry seks łączy i jednoczy partnerów, zbliżając ich nie tylko fizycznie, ale także psychicznie, dzięki temu większość osób nie ma ochoty na zdradę, ale jeśli chodzi o satysfakcję z seksu – to najczęściej jest to temat, który może zaważyć nad tym, czy wasz związek się uda, czy też nie.

Niektórzy eksperci w dziedzinie seksu uważają, że związek między dwojgiem ludzi bez seksu będzie stopniowo zanikał, podczas gdy inni uważają, że gdy umiera pożądanie, związek ten ulegnie pewnej ewolucji i stopniowo rozwinie się w prawdziwą miłość – co w większości przypadków raczej nie może być prawdą. Każdy dobrze funkcjonujący związek musi być budowany na solidnym fundamencie, którym jest nie tylko miłość, lojalność i przyjaźń, ale także seks i pasja w stosunku do siebie. Częsty kontakt seksualny z partnerem ściśle łączy parę i sprawia, że ludzie są do siebie naprawdę przywiązani. Według psychologów codzienny kontakt i fizyczna komunikacja z twoim partnerem nie tylko zwiększają pewność siebie, podnoszą samoocenę, ale także dają partnerowi poczucie akceptacji i miłości, którego przecież każdy pragnie tak mocno.

Wielki wybór

Nie w sposób nie powiedzieć tutaj o tym, że tak naprawdę ci bardziej urodziwi mogą wejść na takie serwisy jak badoo czy tinder czy roksa i w ciągu kilku dni znaleźć sobie nowego partnera. Naturalnie to ma również swoje konsekwencje, ponieważ choroby weneryczne mogą być jedną z nich, drugą narobienie sobie wrogów, trzecią zazdrość. Lista ciągnie się długo i szeroko, jednakże czy warto jest szukać stałego partnera, czy też bawić się całe życie – otóż wybór należy tylko i wyłącznie do ciebie.

Większość ludzi ma ochotę tylko się bawić

Otóż to – z racji powyższego, wiele osób chce wykorzystać swoją ,,młodość” przez co szuka sobie partnerów na chwilę, a następnie zostawia ich, i szuka kogoś innego. To może pozostawiać na większości ludzi głębokie psychologiczne rany, więc ciężko jest nie przyjąć tutaj, że wiele osób po takim ,,związku” nie ma ochoty szukać kogoś innego.