Jak poprawić jakość swojego związku?

Budowanie relacji nigdy nie należy do najprostszych zadań. Kiedy minie etap wzajemnej fascynacji, motyle w brzuchu ucichną, a pierwsze zauroczenie minie, okazuje się, że mamy do czynienia z człowiekiem, który oprócz niewątpliwych zalet ma również wiele wad. Zagrożeniem staje się także codzienna rutyna. Aby związek przetrwał nie tylko kryzysy, ale również wzmacniał się i rozwijał, należy o niego dbać. Nie bez przyczyny wielu specjalistów podaje tutaj przykład rośliny, która potrzebuje wody i opieki, aby wzrastać. Podobnie jest z miłosną relacją. Oto kilka pomysłów, jak poprawić jakość związku, a być może nawet polepszyć seks i zwiększyć romantyczność.

Zaplanuj randkę

Choć randki bardziej kojarzą się z początkowym etapem znajomości, są również bardzo ważne w kolejnych jego fazach. Dzięki nim można uciec od codziennych problemów, wyjść razem na miasto i cieszyć się wspólnymi chwilami. To szczególnie ważne dla partnerów, którzy mają już dzieci i tym samym coraz mniej czasu tylko dla siebie. 

Wspominanie początków budowania waszej relacji

Przypominanie sobie pierwszego spotkania, pierwszego pocałunku lub innych momentów, które są związane z początkiem relacji mogą być bardzo ważne dla rozwoju związku. Warto sobie opowiadać o tych momentach, być może przypominając o tym drugiej stronie. Najważniejsze jest to, aby nazwać swoje emocje, poczuć dawne napięcie i zakochanie. Dzięki temu można się przenieść do tamtego momentu i być może odświeżyć towarzyszące mu uczucia.

Drobne niespodzianki

Aby zadbać o związek, należy się zaskakiwać. Choć dla wielu osób może być to trudne, bo przecież znają się doskonale po kilkunastu latach spędzonych razem, to drobne niespodzianki mogą być skutecznym sposobem, aby rozgrzać dawny żar. Liścik miłosny zostawiony przy kubku z kawą, szminka odbita na lustrze, albo inne tego rodzaju pomysłu mogą być świetnym rozwiązaniem

Związek wcale nie musi być nudny i monotonny, nawet jeśli trwa już wiele lat. Wystarczy otworzyć się na siebie, posłuchać drugiej strony i własnych potrzeb, dbając o najważniejsze, czyli komunikację.