Jak wyleczyć swoje złamane serce po nieudanym związku

Czasami tak niestety w życiu bywa, że nasze związki się po prostu rozpadają, czy to wynika ze zdrady partnera, czy też z innego powodu, nic na taką kolej rzeczy nie jesteśmy w stanie poradzić. Naturalnie ,,tego kwiatu jest pół światu”, lecz ludzki organizm jest o tyle dziwny, że przechodzi przez pewne etapy leczenia własnego serca. Jak więc możemy podnieść się nieudanego związku?

Jak długo czekać?

Uniwersalnym punktem odniesienia jest tutaj to, że najlepiej zaczekać dwa razy tyle ile trwał związek, czyli na przykład, jeśli trwał rok, to powinniśmy dać sobie dwa lata przerwy, trzy miesiące – pół roku przerwy i tak dalej. Może i wydaje się to strasznie długo, lecz powinniśmy pamiętać o tym, że przez ten okres czasu będziemy przechodzili przez pięć stopni rozłąki (odmowa przyjęcia tego co się stało, złość, smutek, negocjacje, akceptacja – niekoniecznie w tej kolejności, choć akceptacja zazwyczaj jest na końcu), dlatego też potrzebujemy to załatwić ,,sami ze sobą” – a nie wciągać w to osoby pośrednie. Jeśli chcesz płakać – płacz. Jeśli chcesz iść w góry żeby się odciąć od ludzi – To zrób to. Przez pewien okres czasu albo nie będziesz w stanie normalnie egzystować, lub też po prostu będziesz się zachowywał/a jakby nic się nie stało, lecz nieważne jak na to zareagujesz to czas to coś, co powinieneś sobie ,,dać. W tym czasie najlepiej zająć się sobą, w końcu masz teraz mnóstwo wolnego czasu, czyż nie? Może właśnie sobie przypomniałeś o tym hobby, które zawsze chciałeś rozwinąć? Masz ochotę na nagie dziewczyny z instagrama? To teraz na to masz czas, więc nie czekaj, i po prostu to zrób.

Chemia tu sporo miesza

Nasz prymitywny mózg nadal posiada takie mechanizmy, które zmuszają nas do określonych zachowań, jedną z nich jest właśnie rozpacz po rozpadzie związku. Podczas wspominania naszego byłego partnera w naszym organizmie uwalnia się odpowiedni hormon, który niweluje wszystkie wady tego człowieka (nieważne jak bardzo toksyczny by ten ktoś był) a następnie strasznie silnie tą osobę do nas przyciąga – w końcu straciliśmy tą osobę, przez co będziemy się prawdopodobnie obwiniać o to przez dłuższą chwilę. Nasz rozum czasami oszukuje nas samych, z racji tego iż prawie każdy doświadczył takiego przypadku, gdzie widzi koleżankę lub kolegę, który jest w kimś zakochany, a następnie po jakimś czasie jednak się rozstają. Pamiętajmy o tym, że ciężko nie jest czasami spoglądać na świat obiektywnie przez ,,różowe okulary”, z racji tego że nasz umysł sprawia, że czujemy szczęście, kiedy jesteśmy z kimś, przez co automatycznie pomniejsza wszystkie wady tej osoby, na dodatek nasze życie jest przemodelowane tylko pod tą osobe, jednakże czasami związek jest tak toksyczny, że trzeba podnieść tą rękawicę a następnie powiedzieć samemu sobie ,,nie”, i po prostu się rozstać z tą osobą.