Jakie zalety mają regularne zbliżenia z partnerem?

Każdy dorosły o tym wie, że seks to bardzo przyjemna czynność i w zależności od libido, chce ją uprawiać często, bądź też nie. Jednakże przy odpowiednim partnerze, seks potrafi być bardzo przyjemny, ale czy zalety ograniczają się wyłącznie do przyjemności z tego tytułu? Tego dowiecie się już w tym oto artykule!

Jakie zalety mają regularne zbliżenia z partnerem?

Seks jest nieodłącznym elementem dobrego związku

W każdym związku w którym partnerzy chcą, aby ich relacja rozwijała się w dobrym kierunku, powinna uświadomić sobie jak niezmiernie ważne jest podtrzymywanie atrakcyjności seksualnej w oczach partnera. Eksperymentowanie z nowymi pozycjami i technikami seksualnymi a nawet i sex filmami w hd może zaś przyczynić się do tego, że odkryjemy ciało swojego partnera na nowo. Jest to bardzo pożądane, zwłaszcza w długoletnich związkach. Wiele osób zastanawia się jednak czym właściwie jest regularny seks. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo każda osoba ma inne potrzeby. W związku konieczne jest uwzględnienie potrzeb obojga partnerów, co czasami może przysparzać trudności. Wydaje się jednak, że uprawianie seksu przynajmniej dwa razy w tygodniu przyniesie pozytywne rezultaty w postaci zbliżenia partnerów do siebie. 

Regularne uprawianie seksu poprawia odporność

Jedną z pierwszych rzeczy jaka dzieje się po stosunku to zmniejszenie poziomu kortyzolu w organizmie, który to jest odpowiedzialny za poziom stresu. Nasz organizm ulega odprężeniu, a mózg wydziela duże ilości serotoniny, która odpowiada za nasz nastrój. Z racji na świetne działanie na nasz układ nerwowy z mózgiem na czele, regularny seks zalecany jest dla osób cierpiących na depresję. Dodatkowo seks może stanowić doskonałe rozwiązanie problemów z bezsennością.

Po akcie seksualnym nasze całe ciało jest rozluźnione, a my odprężeni co z pewnością ułatwi nam zasypianie. Korzystny wpływ seksu na nasze zdrowie nie jest kwestią sporną. Regularne zbliżenia fizyczne sprawiają, że nasz organizm staje się odporniejszy, a nasze serce silniejsze. Pozytywny wpływ seksu na układ krążenia potwierdzają zresztą liczne zadania. Fani ekstremalnych pozycji, mogą również rozbudować swoje mięśnie, dzięki testowaniu zaawansowanych technik seksualnych.