Jakie są najlepsze sposoby na zabezpieczenie się przed ciążą?

Oczywiście pierwsze, o czym zawsze powinniśmy pamiętać to o tym, że nie wynaleziono jeszcze środka (oprócz operacji, która po prostu nas pozbawi produkcji spermy bądź komórek jajowych – na CAŁE życie) antykoncepcji który zabezpieczy nas przed niechcianą ciążą w stu procentach. Jakie są najlepsze metody na ograniczenie ryzyka ciąży? Co stosować, aby sex był bezpieczny?

Pigułki antykoncepcyjne

Jedną z najczęściej stosowanych metod antykoncepcji są tabletki antykoncepcyjne. Są one dostępne wyłącznie na receptę, dlatego też aby korzystać z tego sposobu Panie powinny udać się do ginekologa, który dobierze odpowiednie pigułki dla nich po uprzednim badaniu – zarówno ginekologicznym, jak i krwi. Najczęściej stosuje się sposób przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, gdzie kobieta przez około 21 dni przyjmuje raz dziennie o stałej porze tabletkę. Po tym czasie wykonuje się siedmiodniową przerwę, w czasie której powinno wystąpić krwawienie. Po całych 28 dniach na nowo powtarza się cykl 21 dni przyjmowania tabletek i 7 dni przerwy. Ten sposób powinien odpowiednio zmniejszyć ryzyko ciąży.

Krążek dopochwowy

Jedną z ostatnio wynalezionych metod antykoncepcyjnych jest krążek dopochwowy. Jest on naturalnie produktem dostępnym tylko i wyłącznie na receptę. W opakowaniu znajduje się jeden krążek antykoncepcyjny. Kobieta w pierwszym dniu miesiączki umieszcza go samodzielnie w pochwie, gdzie powinien on pozostać przez 3 tygodnie. Po tym czasie krążek powinien zostać usunięty z pochwy na 7 dni, w czasie których powinno nastąpić krwawienie – jeśli jednak tak się nie stało, oznacza to że prawdopodobnie krążek zawiódł, i musimy niezwłocznie udać się do ginekologa. Jeśli jednak takie krwawienie wystąpiło, to po siedmiu dniach przerwy kobieta powinna umieścić nowy krążek w pochwie i ponownie powinien on tam pozostać przez 21 dni.  

Prezerwatywy

Prezerwatywy są jednym z najstarszych i najskuteczniejszych sposobów na antykoncepcję. Jest to metoda, która chroni przed niechcianą ciążą, ale także przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, polecana zarówno osobą, które żyją w stałych związkach partnerskich jak i osób, które mają wielu partnerów seksualnych. 

źródło: https://seksopowiadania.pl