Seks a poważny związek – na co powinniśmy zwracać uwagę?

Prawdopodobnie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że seks to bardzo przyjemna czynność i prawie wszyscy chcą go uprawiać często. Jednakże czy zwracanie uwagi wyłącznie na to, jest dobrym pomysłem na to, jak prowadzić nasz związek? Czy aby tak na pewno powinniśmy postępować? 

Seks jest ważny – ale nie najważniejszy

W każdym związku partnerzy powinni uświadomić sobie jak ważny jest seks w ich związku. Nawet seks filmy w internecie pokazują ten czynnik bardzo wyraźnie. Po jakimś czasie eksperymentowanie z nowymi technikami seksu może zaś przyczynić się do tego, że odkryjemy ciało swojego partnera na nowo. Jest to bardzo pożądane, zwłaszcza w związkach o długim stażu. Jednakże uświadomienie sobie tego, że seks nie jest absolutnie najważniejszą rzeczą jest równie ważne, z racji tego że opierając naszą relację tylko na seksie może przyczynić się do tego, że nasz związek po prostu się rozpadnie.

Każdy człowiek ma inne potrzeby

Nie da się ukryć, że w związku konieczne jest uwzględnienie potrzeb obojga partnerów, co niekiedy może przysparzać trudności, jednakże w wypadku braku seksu sytuacja może ulec diametralnej zmianie, dlatego też pamiętajmy o tym, żeby aby nie przesadzać, ani nie uprawiać seksu też zbyt mało. 

Seks odpowiada za nasz nastrój

Przy uprawianiu seksu nasz organizm ulega odprężeniu, a mózg wydziela duże ilości serotoniny, która odpowiada za to, w jakim nastroju aktualnie jesteśmy. Z racji na świetne działanie na nasz układ nerwowy z mózgiem na czele, seks jest dobry na to, kiedy czujemy się niezbyt dobrze, na przykład przez pogodę.

Dodatkowo seks może stanowić doskonałe rozwiązanie problemów z bezsennością. Po seksie nasze całe ciało jest rozluźnione, a my odprężeni co z pewnością ułatwi nam zasypianie. Korzystny wpływ seksu na nasze zdrowie nie jest kwestią sporną. Regularny seks sprawia, że nasz organizm staje się odporniejszy, a nasze serce silniejsze. Pozytywny wpływ seksu na układ krążenia potwierdzają zresztą liczne opinie ekspertów. 

Warto jest czasem urozmaicić swoje ,,łóżkowe zabawy”

Jednym ze sposobów na to, aby nieco podkręcić temperaturę w naszym łóżku, to na przykład przygotowanie dla partnera seks fotek. Jest to dość prosty, oraz szybki sposób na to, aby sprawić, żeby partner wiedział, że nadal czujemy się atrakcyjni, oraz chcemy mu/jej pokazywać nasze ciało.

Czasami powinniście od siebie odpocząć

Naturalnie czasem dobrze jest po prostu od siebie odpocząć, czyli każda ze stron robi coś wyłącznie dla siebie. Oczywiście nie chodzi tu o zdradzanie, ale rozwijanie swoich zainteresowań może być naprawdę świetnym pomysłem, jeśli chodzi o relaks.