Czy z nieudanego związku powinniśmy wyciągnąć jakieś wnioski?

Nieudany związek to częsta przyczyna niskiej samooceny, a nawet niekiedy prowadzi do samobójstwa. Jednakże po burzy zawsze wychodzi słońce, dlatego narasta tutaj pytanie, czy z nieudanego związku powinniśmy wyciągnąć jakieś wnioski?

Po pierwsze, przestań uciekać od problemu

Nie ma sensu uciekać od tego, co już się wydarzyło, z racji tego iż ten związek się po prostu rozpadł, jest faktem. Tak jak faktem jest wasze rozstanie i najlepszą opcją dla ciebie będzie się teraz pogodzenie z tym. Niezależnie od tego, czy ten związek trwał przez kilka miesięcy czy lat, czy był związkiem FwB (Friends with benefits np. na fajny ostry sex), czy zdążyliście go zalegalizować, oboje pokładaliście w tej relacji pewne nadzieje. Cóż, z jakiegoś powodu nie wyszło. Nie ma jednak sensu, byś udawał, że nic się nie stało, ponieważ stało się, i im dłużej będziesz to ignorował, tym gorzej dla ciebie.

Spraw żeby przestało cię dręczyć poczucie winy

Rozczarowanie, żal czy samotność to zupełnie naturalne uczucia, których nikt po rozstaniu nie powinien się wstydzić. Rozstanie to trudna lekcja życia, która jednak otwiera drzwi do przyszłości, a jeśli nie jesteś do końca przekonany, to pomyśl, ile znasz osób, którzy spędzili całe życie ze swoją pierwszą miłością? A może drugą? Czyli co? Cała reszta to nieudacznicy, którym w życiu coś nie wyszło? 

Zadbaj o to, aby nie powtórzyć tych samych błędów

Tak naprawdę, najważniejszym wnioskiem jaki możemy wyciągnąć z poprzedniego związku, nieważne ile on trwał, to na pewno to, żeby nie popełnić tego samego błędu w przyszłości, i jeśli nasz następny, potencjalny partner będzie przejawiał te same cechy, to po prostu o wiele szybciej będziemy w stanie to zauważyć i z takiej osoby zrezygnować.

Zacznij ponownie spotykać się z ludźmi

Kolejny ważny wniosek, jaki powinniśmy wyciągnąć, to na pewno to, żeby nie poświęcać zbyt dużo uwagi na swój związek. Osoba która przeżyła rozstanie powinna spotykać się z ludźmi, poznawać nowych znajomych i wzmacniać te nieco rozluźnione więzi. To świetnie działa na nadszarpniętą nieco psychikę.

źródło: https://seksopowiadania.pl