Dlaczego młodzież coraz chętniej uprawia seks po narkotykach?

Coraz bardziej popularnym wśród młodych par staje się tak zwany ,,chemseks”. Z racji tego że jest to dość nowy ,,trend” niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, czym właściwie jest chemseks. Dlatego też dziś wam o tym opowiemy.

Czym jest chemseks?

Otóż jest to nic innego jak uprawianie seksu po zażyciu substancji o działaniu psychoaktywnym bądź też upośledzających nasze funkcje poznawcze, takie jak marihuana, alkohol, wszelkiego rodzaju stymulanty, kokaina, amfetamina czy też mefedron. Seks przy użyciu środków psychoaktywnych może być groźny dla naszego zdrowia. W końcu mowa tu o środkach, które mogą poważnie uszkodzić zdrowie człowieka, więc nic dziwnego, że co jakiś czas zdarzają przedawkowania i utraty przytomności, które zazwyczaj kończą się śmiercią. 

Jak się uprawia ostry sex, czyli chemseks?

Chemseks z dnia na dzień zyskuje popularność wśród młodzieży na całym świecie. Uprawianie jego polega na tym, że, przed stosunkiem jeden lub obojgu partnerów zażywa substancje psychoaktywne, a następnie oddaje się erotycznemu zbliżeniu. Naturalnie czasami zażywają nie tylko jedną substancję, czasami mieszają substancje, co może spowodować liczne powikłania, a nawet i śmierć.

Oznaki uprawiania chemseksu

Pierwszą oznaką tego, że ktoś uprawia chemseks jest że taka osoba zaczyna zaniedbywać kontakty z rodziną i przyjaciółmi. Taką dość łatwo zauważalną, przyczyną jest utrata przytomności, wywołana przedawkowaniem, co zazwyczaj kończy się wizytą na w szpitalu na OIOM-ie. Ludzie w różnych momentach życia (lub związku) zauważają, że mają problem. Niektórzy na samym początku, inni dopiero wtedy, gdy sytuacja rzeczywiście jest bardzo poważna, przez co zazwyczaj bardzo ciężko im przestać tą czynność, do której się przyzwyczaili. Dlatego też ważne jest to, aby w porę zauważyć, że coś jest nie tak z osobą, która wiele dla nas znaczy (o ile oczywiście występuje podejrzenie uprawiania przez nią chemseksu)  a następnie odwiedzenie ją od tego pomysłu.

Co zrobić, jeśli nasza druga połówka ma ochotę na seks po narkotykach?

Dobrym pomysłem jest próba wyłożenia takiej osobie wad chemseksu, bądź też zrezygnowanie z seksu z partnerem całkowicie, na czas kiedy mu ta ochota ,,przejdzie”. Próba uświadomienia partnera o konsekwencjach zażywania takich substancji jest zazwyczaj odrzucana, jednakże mimo to, jeśli nam na nim zależy, to warto jest próbować zmienić światopogląd partnera w tej materii, z tego powodu iż chemseks jest bardzo niebezpiecznym dla zdrowia i życia rodzajem seksu.