Dlaczego zdrada pozostanie z nami na zawsze?

850

Zdrada, to coś zachowanie dosłownie zakodowane w naszych organizmach. Posiadanie jak największej ilości potomstwa mamy wpisane w geny, przez co naturalnie ciągnie nas do tego, aby po jakimś czasie, gdy pierwsze zauroczenie przeminie znaleźć sobie kogoś nowego. Ale czy to tylko zwierzęcy pęd ciągnie nas do zdrady?

Nie zawsze chodzi o posiadanie potomstwa

Do zdrady dochodzi najczęściej w czasie problemów w związku. Kiedy w relacji nadchodzi kryzys, zaczynają się kłótnie, żona znajduje zdjęcia nagich lasek w telefonie… wtedy też partnerzy oddalają się od siebie, czują się bardzo samotni. Naturalnie seks nadal występuje, ale najczęściej partnerzy poszukują czułości, ciepłoty, czegoś co już nie otrzymują od swojego partnera a inna osoba jest w stanie ten brak wypełnić, przez co pryska bańka idealnego partnera i już w zasadzie poprzedni partner przestaje mieć dla nas jakieś większe znaczenie. 

Nuda może być kolejną przyczyną zdrady

 Bywa również i tak, że z powodu braku stymulacji seksualnej czego oczekują lub czego chcieliby spróbować, szukają bardziej szalonego partnera, bądź też zaczynają oglądać nagie amatorki w internecie aby zaspokoić swoje potrzeby. Poza tym zdarzają się oczywiście zdrady „nieplanowane”. Najczęściej mają one miejsce, kiedy dana osoba jest pod wpływem alkoholu lub z dala od domu, nadarza się okazja, a ona nie może oprzeć się pokusie. Oczywiście są również osoby, które nawet mimo takiej ,,okazji” nie zamierzają z niej skorzystać, ponieważ posiadają takie a nie inne uosobienie, że po prostu nie zamierzają zdradzić, tak zwane ,,nie i już”.

Podejrzenie zdrady może sprawić, że związek się rozpadnie

Każdy zdrowo myślący człowiek zdecydowanie wolałby sprawić, że jego aktualny związek po prostu się powiódł, a nie psuł, mimo ciągłych prób jego naprawy, czasami druga strona po prostu tego nie chce, przez co zaczyna się pojawiać uczucie frustracji i zniechęcenia. Naturalnie nie bronimy tutaj zdradzających, jest to nadal coś złego, jednakże warto jest też zajrzeć jak jest ,, po drugiej stronie barykady”.

Jak uniknąć zdrady?

To proste, wystarczy jedynie szczera rozmowa. Bardzo ciężko jest się do tego zabrać, w końcu wiele osób nie lubi zmiany, a przez to może być to ciężkie do zrealizowania. Nierzadko również w czasie takiej rozmowy zdarzają się kłamstwa, jednakże istnieją sposoby na wyperswadowanie pewnych informacji od partnera – o ile wiemy jak to zrobić, cała prawda wyjdzie na jaw. Wielce prawdopodobne jest to, że nasz partner oznajmi nam, że my go już po prostu nie pociągamy.