Jak brak seksu wpływa na związek?

1261

Brak regularnego seksu w związku może doprowadzić do naprawdę bardzo poważnych konsekwencji. Nie da się ukryć – jesteśmy tak przystosowani przez przyrodę – że seks musimy uprawiać. Jedni mają mniejszy zapęd seksualny – inni większy. Jednakże ten aspekt życia musimy zaspokajać, jeżeli chcemy mieć udany związek.

Większa szansa na zdradę

W dobie dwudziestego pierwszego wieku – rozpada się coraz więcej związków – coraz więcej małżeństw ląduje w ruinie – właśnie przez brak regularnego seksu. Partnerzy zamiast starać się razem – wyglądać jak najlepiej – oraz wspierać się w regularnym ,,poprawianiu siebie” – po prostu odpalają takie aplikacje jak tinder i szukają sobie kogoś ,,na jedną noc” – a jak wiadomo – skoro szukają seksu gdzie indziej – poza swoim partnerem, to jest to już początek końca naszego związku. Nie mówiąc już o tym, że naturalnie zdrada zapewne wyjdzie po jakimś czasie, nie wiadomo jak to się tak naprawdę dzieje, ale nawet jakbyśmy ukryli to najlepiej na świecie – to nieważne czy minie kilka dni, miesięcy czy lat – nasz partner i tak się o tym kiedyś dowie. A wtedy pozostaje nam jedynie rozstanie – płacz i przysłowiowe ,,zgrzytanie zębów”. 

Oziębienie uczucia (w łóżku)

Nikt nie lubi robić nudnych rzeczy, prawda? A teraz spójrzcie na swoje ,,życie łóżkowe”. Cały czas to samo? Wyczuwam tu nutkę hipokryzji. No ale to przecież zrozumiałe – praca, obowiązki, znajomi – żyjemy coraz szybciej, nie mamy przecież czasu na to, aby dbać o nasze zadowolenie w łóżku, nieprawdaż? Łatwiej jest przecież pójść na dziwki, lub znaleźć kogoś na jedną noc, niż porozmawiać ze swoim partnerem, spytać się – na co ma ochotę i to po prostu zrobić. Eksperymentowanie w łóżku to ciekawy aspekt życia ludzkiego – dlatego zamiast zdrady – lepiej poeksperymentować!

Ostatni (albo pierwszy) etap rozpadu związku

Brak chęci na seks w związku wiąże się często z tym, że partnerzy już po prostu nie mają ochoty się nawzajem oglądać, przez co jest to sygnał do tego, aby przygotować się do pewnych smutnych następstw. Niestety, tak to już w życiu bywa – nic prz