Rodzaje orgazmów u kobiety

U podstawy różnorodności kobiecych orgazmów leży złożoność ich sfery seksualnej. Istnieje pogląd mówiący o tym, że kobietom zdecydowanie trudniej jest osiągnąć szczyt rozkoszy. Jednak towarzyszące mu doznania są przezywane przez panie zdecydowanie bardziej intensywnie niż w przypadku mężczyzn. Znajomość kobiecego ciała oraz wiedza na temat doznań towarzyszących szczytowaniu pozwolą pozytywnie zaskoczyć naszą partnerkę.

Orgazm łechtaczkowy

Najczęstszym i najłatwiej osiągalnym orgazmem jest ten nazywany łechtaczkowym. Pojawia się na skutek intensywnych pieszczot cipki i jak donoszą badania dostarcza kobietom najbardziej różnorodne i intensywne doznania.

Orgazm sutkowy

Ten rodzaj orgazmu dedykowany jest kobietom, które uwielbiają stymulację biustu. Wbrew pozorom osiągnięcie go wcale nie jest takie proste. Wiele kobiet po zbyt długiej i intensywnej stymulacji sutków zaczyna odczuwać ból i irytację. Stosowanie odpowiednich technik polegających na stopniowym zwiększaniu intensywności pieszczot wymaga doświadczenia od partnera. Doznania towarzyszące orgazmowi sutkowemu pod względem przyjemności i satysfakcji porównywalne są do rozkoszy wynikającej ze stymulacji łechtaczki.

Orgazm pochwowy

Efektem stosunków seksualnych powinien być orgazm pochowy. Powinien, ale nie zawsze tak się dzieje. Wiele kobiet mówi o tym otwarcie, że nie potrafi podać różnicy między orgazmem pochwowym, a łechtaczkowym. Natomiast panie, które szczytują w ten sposób opisują swoje doznania jako mniej intensywne niż te które towarzyszą orgazmowi łechtaczkowemu.

Orgazm wielokrotny

Badania donoszą, że 30% kobiet aktywnych seksualnie jest w stanie osiągnąć orgazm wielokrotny. Polega on na szczytowaniu w trakcie jednego stosunku częściej niż jeden raz. Osiąganie orgazmu wielokrotnego jest zależne od potrzeb seksualnych i predyspozycji psychoseksualnych. Wymaga także zastosowania pewnych technik polegających na nie przerywaniu stosunku po osiągnięciu orgazmu przez partnerkę tylko kontynuacji przy użyciu ruchów frykcyjnych